Ruszyła rekrutacja na UKW. Prawie 50 kierunków studiów, w tym cztery nowe

6 czerwca ruszyła rekrutacja na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Wojskoznawstwo, lingwistyka stosowana: język rosyjski z językiem chińskim, zarządzanie przyrodą oraz zarządzenia kryzysowe w środowisku, to nowości w ofercie edukacyjnej UKW. Wśród hitów rekrutacyjnych pozostają ekonomia, psychologia, rewitalizacja dróg wodnych czy humanistyka drugiej generacji. Nieustanną popularnością cieszą się również filologie obce. Czytaj dalej Ruszyła rekrutacja na UKW. Prawie 50 kierunków studiów, w tym cztery nowe

„Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni absolwenci UKW”

2 899 722,70 złotych otrzymał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na realizację projektu Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni absolwenci UKW. Celem projektu jest wzrost kompetencji niezbędnych na rynku pracy u 360 studentów UKW z kierunków technicznych i pedagogicznych ostatnich semestrów I i II stopnia. Projekt będzie trwał 3 lata. Czytaj dalej „Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni absolwenci UKW”

Studia bez matury

Studia bez maturyMaturę zdało nieco ponad 70 procent tegorocznych maturzystów. To bezpośrednia przyczyna spadku zainteresowania studiami wyższymi.

Okazuje się, że nie dla wszystkich uniwersytetów jest to szczególny problem. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ściąga na studia kandydatów bez matury. Jak to możliwe? I czy w ogóle?

Czytaj dalej Studia bez matury