Najchętniej wybierane w 2014 roku, czy wybór popularnego kierunku ma sens?

Studia licencjackie

Nie ma jeszcze pełnych danych dotyczących tegorocznej rekrutacji, jednak wszystko wskazuje, że tegoroczni maturzyści wybierali podobnie jak poprzednie roczniki.

Ekonomia, rachunkowość i zarządzanie

Kierunki ekonomiczne od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością wśród maturzystów. Kandydaci mogą składać papiery na ekonomię i kierunki pokrewne prowadzone przez uniwersytety (jak zrobiło 3 tys. osób na UW) czy politechniki, albo zdecydować się na warszawską SGH lub jeden z uniwersytetów ekonomicznych. Czy warto?

Czytaj dalej Najchętniej wybierane w 2014 roku, czy wybór popularnego kierunku ma sens?

Ruszyła rekrutacja na studia w SGH

Rekrutacja na studia w SGH rozpoczęta. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie uruchomiła rekrutację na studia na kierunkach: finanse i rachunkowość, metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, International Economics oraz Management.

To tylko niektóre kierunki z oferty edukacyjnej. By rozpocząć studia w SGH należy zarejestrować się w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym, który pozostanie otwarty dla kandydatów na studia stacjonarne do 6 lipca i 12 lipca dla kandydatów na studia niestacjonarne.

Czytaj dalej Ruszyła rekrutacja na studia w SGH

Studia licencjackie w SGH, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Studia licencjackie w SGH to marzenie niejednego maturzysty. Już na początku lutego tegoroczni maturzyści wybiorą przedmioty, które zaważą o przyszłych studiach

Wskazanie przedmiotów maturalnych ma ogromne przełożenie na wybór przyszłej uczelni i studiów I stopnia. Okazuje się bowiem, że każda uczelni państwowa wymaga konkretnych przedmiotów i wyników egzaminu maturalnego w każdym z oferowanych kierunków.

Czytaj dalej Studia licencjackie w SGH, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie