Politechnika Rzeszowska zaprasza na studia

faks: 178541260
e-mail: rekrut@prz.edu.pl

Oferta edukacyjna Politechniki Rzeszowskiej

Studia licencjackie i inżynierskie (I stopnia): http://www.portal.prz.edu.pl/pl/studia/studiaiiiistopnia/

Politechnika Rzeszowska

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza to jedyna i najstarsza uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce. Na 6 wydziałach działa 25 kierunków studiów. Obecnie na uczelni kształci się ponad 17 tys. studentów.

Politechnika Rzeszowska

Co roku liczba kandydatów na studia, na większości kierunków przewyższa liczbę miejsc wyznaczonych w ramach limitów przyjęć. Nowy, elastyczny system kształcenia daje przyszłym studentom możliwość wyboru ciekawej specjalności (do wyboru ponad 100 specjalności) i wykreowania własnej ścieżki edukacyjnej. Dyplom Politechniki Rzeszowskiej otwiera absolwentom drzwi do najlepszych firm oraz przedsiębiorstw w kraju i za granicą. Absolwenci uczelni bardzo dobrze radzą sobie na wymagającym rynku pracy – wielu z nich podejmuje zatrudnienie jeszcze podczas studiów.

Studia licencjackie

• bezpieczeństwo wewnętrzne
  • finanse i rachunkowość
  • matematyka
  • zarządzanie

Politechnika Rzeszowska, jako jedyna uczelnia w kraju kształci pilotów lotnictwa cywilnego. Zajęcia z lotnictwa odbywają się w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce, a przygotowanie szybowcowe ­– w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej.

Politechnika RzeszowskaWalorem jest m.in. lokalizacja uczelni – w Rzeszowie, stolicy województwa podkarpackiego, baza lokalowa – siedem domów studenckich, tuż obok budynków dydaktycznych i naukowych, które dają zakwaterowanie ponad 2,5 tys. studentów, i dydaktyczna, nowoczesne zaplecze laboratoryjne i aparaturowe, wykwalifikowana kadra (710 nauczycieli akademickich; w tym 150 pracowników samodzielnych, 69 profesorów tytularnych; prawie 750 pracowników; uprawnienia doktorskie w 6 dyscyplinach, uprawnienia habilitacyjne w 3 dyscyplinach) oraz liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Nasi studenci mają także wiele możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań kompatybilnych z kształceniem się na poszczególnych kierunkach oferowanych przez uczelnię. Dowodem na to jest m.in. uczestnictwo i liczne sukcesy w konkursach i zawodach studenckich.

Politechnika RzeszowskaPolitechnika Rzeszowska aktywnie współpracuje z uczelniami w kraju i za granicą m.in. aktywnie uczestnicząc w programie Erasmus. Uczelnia podpisała 49 umów bilateralnych z uczelniami w 23 krajach: na Cyprze, Węgrzech, w Austrii, Belgii, Chorwacji, w Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Holandii, Hiszpanii, Islandii, Macedonii, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Studenci Politechniki Rzeszowskiej mają możliwość odbycia praktyki lub stażu zagranicznego w ramach programu wymiany Erasmus.