Już niedługo „Studenci UAM bez Granic” będą z nepalskimi dziećmi!

18 sierpnia 2017 r. “Studenci UAM bez Granic” po raz czwarty wyruszą z pomocą dzieciom, które na co dzień nie mają zeszytów, ołówków ani innych materiałów dydaktycznych, żyją w rejonach dotkniętych złą sytuacją ekonomiczną oraz konsekwencjami katastrof naturalnych. Tym razem wyruszają do Nepalu, gdzie w 2015 roku trzęsienie ziemi zniszczyło domy setek tysięcy ludzi, a ponad 10 tysięcy osób zginęło. Tysiące dzieci straciło też miejsce do nauki.

W związku z tymi wydarzeniami, studenci oraz doktoranci

UAM stworzyli projekt, w ramach którego przez miesiąc będą prowadzić zajęcia z dziećmi z wykorzystaniem aktywizujących metod pracy opartych na pedagogice twórczości, zabawie oraz konstruktywnej teorii uczenia. Ponadto, chcą zawieźć do szkół jak najwięcej materiałów do nauki i dlatego organizują zbiórkę na portalu PolakPotrafi, do której dołączyć może każdy (i przy okazji dostać pamiątkę prosto spod Himalajów) do 17 sierpnia 2017 r.: www.polakpotrafi.pl.

“Studenci UAM bez Granic” byli już w Tanzanii, Paragwaju oraz Indonezji. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się pod linkami: www.studenciuambezgranic.amu.edu.pl, www.facebook.com/studenciuambezgranic.