Kongres Kół Naukowych UAM

Przypominamy, że już jutro, 16 maja, rozpoczyna się VI Kongres Kół Naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to jedna z największych inicjatyw podejmowanych przez studentów zrzeszonych w Kołach Naukowych. Dwudniowa konferencja „Społeczeństwo obywatelskie” rozpocznie się o godzinie 11:00 w Audytorium Maximum w budynku Collegium Iuridicum Novum w Poznaniu przy al. Niepodległości 53.

Wydarzenie otworzy panel ekspercki z wystąpieniami: prof. Hanny Suchockiej – Premier RP w latach 1992-1993, prof. Marka Zubika – sędziego Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzeja Rzeplińskiego – Prezesa Trybunału Konstytucyjnego w latach 2010-2016, Stanisława Trociuka – zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich oraz prof. Waldemara Łazugi – wybitnego specjalisty w zakresie historii powszechnej XIX i XX wieku.

W tym roku, w związku z 20. rocznicą uchwalenia Konstytucji RP, Kongres poświęcony jest refleksji nad tym najważniejszym w systemie aktem prawnym. Kongres stanowi skuteczne wsparcie dla młodych naukowców, dając możliwość podjęcia pierwszych kroków samodzielnej działalności naukowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + four =