UAM: Dzień Sportu

W tym roku Dzień Sportu będzie miał specjalną oprawę, zaplanowano bowiem, aby jego uroczyste otwarcie odbyło się w konwencji otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Wszystkich zainteresowanych, Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM zaprasza przed Halę Sportową przy ul. Zagajnikowej. Wśród sportowych zmagań można wymienić maratony jogi czy fitness, Zawody Strongman, a także tradycyjny Bieg Wiosenny.

Największe emocje wzbudzi jednak zapewne próba pobicia rekordu. Kapituła Guinness World Records® z Londynu wskazała już jak przysiadać, by wpisać się do księgi. Sposób wykonania prawidłowego przysiadu to: pozycja stojąca, zgięcie kolan aż do momentu, w którym uda będą równoległe do podłoża, powrót do pozycji stojącej. Stopy przez cały czas powinny stać płasko na ziemi. Wszyscy zgromadzeni przysiady robić będą przez minutę.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.dziensportu.amu.edu.pl.

Dźwiękowe zaproszenie – wypowiedź dra Pawła Antkowiaka Dyrektora Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu UAM można znaleźć na stronie: www.amu.edu.pl.