UAM: Dzień Sportu

W tym roku Dzień Sportu będzie miał specjalną oprawę, zaplanowano bowiem, aby jego uroczyste otwarcie odbyło się w konwencji otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Wszystkich zainteresowanych, Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM zaprasza przed Halę Sportową przy ul. Zagajnikowej. Wśród sportowych zmagań można wymienić maratony jogi czy fitness, Zawody Strongman, a także tradycyjny Bieg Wiosenny.

Największe emocje wzbudzi jednak zapewne próba pobicia rekordu. Kapituła Guinness World Records® z Londynu wskazała już jak przysiadać, by wpisać się do księgi. Sposób wykonania prawidłowego przysiadu to: pozycja stojąca, zgięcie kolan aż do momentu, w którym uda będą równoległe do podłoża, powrót do pozycji stojącej. Stopy przez cały czas powinny stać płasko na ziemi. Wszyscy zgromadzeni przysiady robić będą przez minutę.

300; google_ad_height = 250; google_ad_format = '300x250'; google_ad_type = 'text_image'; google_ad_channel ='AdSense Default'; google_color_border = 'B0C9EB'; google_color_link = '164675'; google_color_bg = 'FFFFFF'; google_color_text = '333333'; google_color_url = '2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.dziensportu.amu.edu.pl.

Dźwiękowe zaproszenie – wypowiedź dra Pawła Antkowiaka Dyrektora Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu UAM można znaleźć na stronie: www.amu.edu.pl.