Poznańskie Innowacje dla informatyków

Po raz pierwszy połączono siły, aby zatrzymać studentów oraz absolwentów informatyki w Wielkopolsce.  W miniony piątek, 31 marca 2017 roku, rektorzy trzech największych szkół wyższych w Poznaniu: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, podpisali umowę, której efektem było utworzenie spółki Poznańskie Innowacje.

Poznańskie Innowacje będą organizatorem konkursów kierowanych do studentów kierunków informatycznych oraz młodych osób pracujących w branży IT. Twórcy spółki liczą, że wsparcie finansowe laureatów konkursów pozwoli im na rozwój oraz zakładanie własnych firm.

Inicjatywa stworzenia spółki narodziła się 4 lata temu, kiedy to naukowcy postanowili stworzyć środowisko życzliwe dla młodych osób rozpoczynających pracę w branży IT, by Ci zechcieli pozostać na terenie Wielkopolski. Do tej pory uczelnie zabiegały o kolejnych studentów konkurując ze sobą. Tym razem źródłem satysfakcji ma być synergia. Autorzy pomysłu wierzą, że współdziałanie przyniesie większy skutek niż suma działań konkurujących ze sobą podmiotów.