Studenci zapraszają na wydział EEIA

Kilkanaście firm oraz ponad 200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych zaproszono do udziału w II edycji Dnia Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Dla studentów przygotowano interesujące szkolenia, warsztaty i prelekcje, a dla uczniów spotkanie z nowymi technologiami.

Organizatorzy z Wydziałowej Rady Studentów zapraszają w czwartek 9 marca, od godz. 9:00 do 15:00 (bud. A10, ul. Stefanowskiego 18/22).

Główny partner wydarzenia – firma Accenture – przygotowała dla studentów szkolenie z tworzenia aplikacji okienkowych w C#. Microsoft proponuje z kolei wykład na temat procesów analogowych do rozpoznawania mowy. Większość zajęć związana jest z branżą IT, na której potrzeby kształceni są studenci Wydziału. Przewidziane są również warsztaty z zakresu umiejętności miękkich czy szkolenia przygotowujące do efektywnych prezentacji podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Uczniowie szkół średnich będą mieli okazję zobaczyć jak wytwarza się druki 3D, a także wykorzystanie cewki Tesli. – Chcemy jak najlepiej zaprezentować to, z czym jeszcze nie mieli do czynienia i wzbudzić zainteresowanie młodych ludzi dziedzinami nauki, którymi zajmuje się nasz Wydział – mówi Daniel Stańczak koordynujący wydarzenie. – Dla studentów będzie to też świetna okazją do rozwinięcia swoich umiejętności, poszerzenia wiedzy oraz poznania przyszłych pracodawców.

Więcej informacji: www.p.lodz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + two =