Studenckie staże zachętą do tworzenia miejsc pracy

Fundowane przez miasto stypendia stażowe dla studentów to część pakietu wsparcia kierowanego przez samorząd Radomia do firm tworzących nowe miejsca pracy w mieście. W 2017 r. stypendiów przyznano sześć, ale – jak zapowiada prezydent miasta – nabór jest ciągły.

Staże przyznawane są studentom ostatniego roku studiów I i II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, którzy przygotowują się do podjęcia zatrudnienia. Zdaniem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego projekt ma łączyć młodych radomian z przedsiębiorcami, chcącymi tworzyć nowe miejsca pracy.

Stypendia są wypłacane osobom odbywającym staż w firmie przygotowującej lub realizującej w Radomiu nową inwestycję, w wyniku której zatrudniona zostanie przynajmniej jedna osoba. “To program, który ma umożliwić naszym studentom zdobycie doświadczenia zawodowego, ale także dać radomskim przedsiębiorcom szansę na to, aby wy

kształcić osobę, która potem zasili kadrę danej firmy” – podkreślił prezydent miasta.

Pomoc stypendialna jest przyznawana na okres od 3 do 6 miesięcy. Studenci otrzymują po 1500 zł miesięcznie. Na rok 2017 w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 225 tys. zł. W tym roku stypendia otrzymało sześciu studentów. Ale – jak zaznaczył prezydent – nabór będzie prowadzony w sposób ciągły. Po zakończeniu stażu pracodawcy będą zobowiązani zatrudnić stypendystów na pełny etat, na czas dwukrotnie dłuższy niż okres pobierania stypendium.

Więcej informacji: www.naukawpolsce.pap.pl.