Wchodzi w życie umowa o uznawalności dyplomów między Polską a Chinami

52f6e3806a7d036e32db7d5c7c70827eUmowa o uznawalności dyplomów, podpisana przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosława Gowina, podczas wizyty chińskiej delegacji w Polsce, właśnie weszła w życie. Dokument ułatwi nawiązywanie międzynarodowej współpracy i korzystnie wpłynie na mobilność oraz wymianę studentów i naukowców.

W ostatnim roku w Polsce uczyło się ponad 1000 osób z Chin. W przeważającej liczbie byli to regularni studenci oraz doktoranci; część z nich brała udział w programach wymiany akademickiej. Największą popularnością cieszyły się wśród nich uczelnie z Warszawy i Gdańska.

'2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Już niebawem liczba chińskich studentów w Polsce oraz Polaków studiujących w Chinach może wzrosnąć. Dzięki umowie dyplomy (począwszy od świadectw maturalnych aż do tytułów zawodowych) będą uznawane przez obydwa państwa bez żadnych dodatkowych formalności. Oznacza to, że polska matura umożliwia rozpoczęcie studiów w Chinach. Wszystkie decyzje o uznawaniu dyplomów podejmowane będą na poziomie uczelni.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.