Sztuka mówienia #WygrajSłowem. Projekt edukacyjny

sztuka_mowienia_res_publicaJak przemawiać, by porywać do działania? Jak skutecznie przekazywać treści i lepiej komunikować się z innymi? Sztuki mówienia można się nauczyć! Niedoceniana w procesie edukacji retoryka jest umiejętnością niezwykle przydatną w codziennym życiu: w kontaktach ze znajomymi, nauczycielami, wykładowcami, współpracownikami, wreszcie z szerszą publicznością.

W sześciu krótkich tutorialach dr hab. Jacek Wasilewski – wykładowca, medioznawca, dziennikarz i specjalista w dziedzinie wystąpień publicznych, przedstawia zasady tworzenia interesujących przemówień. Opanowanie tych prostych reguł doda mówcom pewności i pomoże aktywnie uczestniczyć w debacie publicznej. Tutoriale będą dostępne na stronie projektu: publica.pl/sztuka-mowienia. Od 18 października można zobaczyć już pierwszy film cyklu.

Projekt zakończy „Bitwa przemówień” – wydarzenie, podczas którego uczestnicy (wśród nich m.in. artyści, trenerzy i publicyści) zmierzą się z najważniejszymi polskimi przemówieniami ostatniego 25-lecia. Zaprezentują własne interpretacje wystąpień, które wpłynęły na kształt naszej wolności i demokracji – pamiętnych mów Tadeusza Mazowieckiego, Lecha Wałęsy, Jana Pawła II, Lecha Kaczyńskiego czy Bronisława Komorowskiego, które znalazły się w książce „10/25. Momenty definiujące współczesną Polskę”. Organizatorami są Teatr Ochoty, Res Publica oraz Edulandia.pl.

Więcej informacji znajduje się tutaj: www.publica.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + four =