Inauguracja roku akademickiego na PWr

Zapraszamy na inaugurację roku akademickiego 2016/2017 na Politechnice Wrocławskiej, która rozpocznie się 3 października o godz. 9.30 w auli gmachu głównego (bud A-1, wyb. Wyspiańskiego 27). W trakcie uroczystości odbędzie się przekazanie insygniów władzy rektorskiej prof. Cezaremu Madryasowi, nowemu rektorowi naszej uczelni.

Politechnika Wrocławska to największa uczelnia na Dolnym Śląsku. Na 16 wydziałach uczy się ponad 33,5 tys. studentów. W tym roku naukę na I roku studiów rozpocznie 7855 osób.

Program:

  • wystąpienie inauguracyjne prof. Cezarego Madryasa, rektora Politechniki Wrocławskiej,
  • immatrykulacja,
  • uhonorowanie prof. Wojciecha Glabisza Medalem Politechniki Wrocławskiej,
  • przyjęcie w poczet honorowych profesorów uczelni prof. Tadeusza Słomki, rektora Akademii Górniczo-Hutniczej,
  • wręczenie Złotych Odznak Politechniki Wrocławskiej z Brylantem: Grzegorzowi Dzikowi, konsulowi honorowemu Ukrainy i prezesowi Impel S.A., prof. Andrzejowi Mulakowi, byłemu rektorowi PWr oraz prof. Jerzemu Zdanowskiemu, byłemu prorektorowi PWr,
  • wykład inauguracyjny prof. Macieja Chorowskiego, dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pt. „Rola Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Planie na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”,
  • wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej,
  • wręczenie Specjalnych Nagród Rektora Docendo Discimus.

Po oficjalnym rozpoczęciu roku akademickiego zapraszamy na Bulwar Politechniki Wrocławskiej, gdzie Samorząd Studencki PWr organizuje zabawę pod nazwą „I . Oficjalne otwarcie wydarzenia zaplanowano na godz. 12.30, a w programie znalazły się m.in. festiwal food trucków, spotkania z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi, pokazy taneczne oraz turniej w piłkę siatkową.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie: www.facebook.com.

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie: www.pwr.edu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 2 =