Sukces polskich matematyków na mistrzostwach w Paryżu

mistrzostwa_paryzDziewięć medali, trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe, zdobyli reprezentanci Polski na zakończonych w Paryżu XXX Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych. Opiekunem naszej kadry jest doc. dr Janusz Górniak, prodziekan Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej.

We Francji nasi zawodnicy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych i zawodowych m.in. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealiści i studenci, w których do zdobycia były w sumie 24 medale.

Złote medale wywalczyli:

• Paulina Żeleźnik z wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 24 (kategoria CE –uczniowie klas trzecich szkół podstawowych),
  • Radosław Girul z wrocławskiego Gimnazjum nr 38 (kategoria C2 – gimnazjaliści),
  • Łukasz Bożyk, student matematyki na Uniwersytecie Warszawskim (kategoria L2 – studenci).

– Przed wyjazdem liczyłem na zdobycie 4-5 medali, dlatego ten wynik można uznać za sukces, tym bardziej, że żadna in

na reprezentacja nie zdobyła trzech złotych medali. Warto też dodać, że jedenastu innych zawodników naszej reprezentacji zajęło bardzo dobre miejsca w czołówkach swoich kategorii – mówi doc. Górniak.

Listę wszystkich medalistów można znaleźć na stronie www.pryzmat.pwr.edu.pl. Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych, zwane także Mistrzostwami Świata, organizowane są w Paryżu od 1987 roku. Polska reprezentacja uczestniczy w nich od 1992 r.

Więcej informacji: www.pwr.edu.pl.