Mariusz Baj

Sierpień 18, 2016

2604116-wakaty-w-miastachJak na polskim rynku pracy radzą sobie tegoroczni absolwenci uczelni wyższych i po jakich kierunkach najłatwiej znaleźć zatrudnienie? Oto najlepsze i najgorsze miasta pod kątem liczby wakatów dla osób po studiach z inżynierii, budownictwa, IT, ekonomii oraz dziennikarstwa.
2604086-tabela-1

Adzuna obliczyła liczbę ofert pracy w miastach w których znajdują się uczelnie ze ścisłej czołówki rankingu państwowych szkół wyższych. Raport dotyczy wyłącznie pięciu kierunków studiów: IT, Budownictwa, Dziennikarstwa/ Komunikacji/ PR, Księgowości/ Finansów/ Ekonomii oraz Inżynierii.

Adzuna wykorzystała ranking państwowych szkół wyższych Perspektywy 2015 oraz dane Adzuna dotyczące dostępnych wakatów z dn. 30 Czerwca 2016.

2604101-tabela-2

M.st. Warszawa jest liderem w klasyfikacji ogólnej pod względem ilości dostępnych wakatów (11.58% wszystkich wakatów w kraju), dominując również cztery z pięciu badanych kategorii. W Warszawie najwięcej ofert pracy znajdą absolwenci kierunków IT (12.64%). Niemal o połowę mniej stanowisk czeka na absolwentów kierunku Finansów (6.82%) i Budownictwa (5.23%), a najmniej na absolwentów Inżynierii (1.73%) i Dziennikarstwa (2.14%).

Warszawa r

ównież dominuje pod kątem uczelni kwalifikujących się w każdej z badanych kategorii. W ranking dziesięciu najlepszych państwowych uczelni, stolica zajmuje aż trzy pozycje. W trzech z pięciu kategorii (Finanse, Dziennikarstwo, Budownictwo) Warszawa zajęła pierwsze miejsce, w pozostałych (IT i Inżynieria) – drugie. W kategorii IT warszawskie uczelnie zajęły dwa miejsca w pierwszej piątce rankingu (2 i 4).

Więcej: www.forsal.pl.