Maturzyści przez weekend koczowali przed uczelnią. Tak wyglądała rekrutacja na poznański AWF

z20417072Q• Dziesiątki maturzystów spędziły weekend przed AWF-em w Poznaniu.
• W poniedziałek rozpoczęła się rekrutacja na studia.
• O przyjęciu na wybrany kierunek decyduje kolejność zgłoszeń!

Namioty, śpiwory i lista kolejkowa – tak wygląda rekrutacja na fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dziesiątki osób spędziły weekend przed siedzibą uczelni.

5790719f09138_p

W tym roku o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń, a nie wyniki z matury lub testy sprawnościowe. Rejestracja kandydatów rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 8, ale pierwsi maturzyści pojawiali się przy AWF-ie już w sobotę rano. – To jest masakra. Tata mi powiedział, że jak za komuny – mówił w rozmowie z

>TVN24jeden z czekających przed AWF-em kandydatów.

Po otwarciu rejestracji w poniedziałek niektórzy próbowali wepchać się na uczelnię siłą – dlatego wejścia zaczęła pilnować ochrona.

Władze AWF tłumaczą, że na tę formę rekrutacji zdecydowali się ze względu na niż demograficzny i coraz mniejsze zainteresowanie niektórymi kierunkami. W czwartek i piątek rusza rekrutacja na kolejne kierunki, stąd można się spodziewać przyjazdu kolejnych studentów.

Źródło: www.wiadomosci.gazeta.pl.