Rekrutacja na studia w Uniwersytecie Śląskim

Niedziela, 10 lipca 2016 roku była ostatnim dniem gdy kandydaci na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie mogli dokonywać rejestracji  w internetowym systemie rejestracji kandydatów na studia w Uniwersytecie Śląskim.Najwięcej maturzystów zgłosiło chęć studiowania na takich kierunkach jak:

• prawo – 1320 osób,
  • psychologia – 949 osób,
  • pedagogika – 512 osób,
  • administracja – 488 osób,
  • bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe – 481 osób,
  • informatyka – 466 osób,
  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna – 422 osoby.

Jeżeli spojrzeć na kierunki pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce w czołówce plasują się: realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia – 15,5 osób na miejsce, reżyseria – 9,5 osób na jedno miejsce, projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej specjalność: grafika komputerowa gier– 8,75 osób na jedno miejsce, filologia, specjalność: języki stosowane: język włoski i język angielski z programem tłumaczeniowym –  8,4 osób na miejsce, filologia angielska, specjalność: kultura-media-translacja – 6,5 osób na miejsce, filologia angielska, specjalność: język biznesu – 5,33 osób na miejsce.

el ='AdSense Default'; google_color_border = 'B0C9EB'; google_color_link = '164675'; google_color_bg = 'FFFFFF'; google_color_text = '333333'; google_color_url = '2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Od 13 lipca Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne będą sukcesywnie publikować listy osób przyjętych na studia w Uniwersytecie Śląskim na stronie internetowej: www.rekrutacja.us.edu.pl.

Te kierunki gdzie liczba kandydatów nie wypełniła limitu przyjęć, zostaną objęte drugim naborem – który rozpocznie się 1 sierpnia br.