Uniwersytet Śląski dba o zwierzęta

Uniwersytet Śląski organizuje szereg działań charytatywnych i wspiera szlachetne inicjatywy w ramach akcji „Uniwersytet pomaga”. W związku z upałami uczelnia zorganizowała akcję na rzecz zwierząt. Przed budynkami wydziałów, instytutów i akademików wystawione zostały miski z wodą dla czworonogów.

Upalne dni są groźne nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt. Nieograniczony dostęp do świeżej, czystej wody pomoże zwierzętom, również tym wolno żyjącym, przetrwać falę upałów. Pamiętajmy, by w gorące dni nie pozostawiać naszych czworonogów w nasłonecznionych miejscach lub w zamkniętych samochodach.