Centrum Książki Chińskiej na Uniwersytecie SWPS

Z inicjatywy Chińskiej Grupy Wydawnictw Międzynarodowych, w związku z wizytą Xi Jinpinga, Prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce powstało Centrum Książki Chińskiej. Podpisanie umowy odbyło się 14 czerwca na Uniwersytecie SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

– Każda wielka cywilizacja opiera się na księgach, dla niej kluczowych. W przypadku Chin tradycja ksiąg i ich studiowania odgrywała fundamentalną rolę. Dlatego założenie takiego centrum książki ma oczywiście wymiar praktyczny, ale także symboliczny, gdyż udostępnia naszym studentom czytelnikom zarówno publikacje o współczesnych Chinach, jak też o kulturze chińskiej, włączając dzieła klasyczne. To znacząco wzbogaci nasz chiński księgozbiór, który konsekwentnie rozbudowujemy – mówi prof. Krzysztof Gawlikowski, Dyrektor Centrum Cywilizacji Azji Wschodniej.

>

Uniwersytet SWPS od wielu lat współpracuje z uczelniami z rejonu Azji Wschodniej, między innymi: Capital Normal University w Pekinie, Chongqing University of Technology oraz Chińskim Uniwersytetem Ludowym w Pekinie. Uczelnia od 2013 roku prowadzi kierunek studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia, realizuje badania z zakresu współczesnych przemian Azji Wschodniej, organizuje konferencje naukowe i rozwija księgozbiór orientalistyczny, który liczy ok. 18 tys. tytułów.

Więcej informacji: www.centrumprasowe.swps.pl.