Studenci Włodkowica obrali kurs na Gdynię

panel_image009W dniach 1-3 czerwca 2016 w Gdyni odbył się kolejny kurs w zakresie Indywidualnych Technik Ratunkowych na wodzie dla studentów Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Kurs mógł odbyć się dzięki współpracy płockiego Włodkowica z Ośrodkiem Szkolenia Ratownictwa Morskiego „MAYDAY” z Gdyni.

oogle_color_bg = 'FFFFFF'; google_color_text = '333333'; google_color_url = '2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Szkolenie jak co roku wzbogacono o przeszkolenie w manewrowaniu łodziami ratunkowymi na morzu. Kurs realizowany jest zgodnie z wymaganiami zawartymi w konwencji STCW. Ośrodek szkoli marynarzy, lotników, antyterrorystów, strażaków portowych, załogi platform wiertniczych, policjantów, studentów, żeglarzy oraz osoby podejmujące prace na morzu.

Jako bonus uczestnicy kursu mieli możliwość wejść (dzięki uprzejmości Dyrekcji Służby SAR) na pokład (i nie tylko) statku wielofunkcyjnego zajmującego się m.in. ratownictwem technicznym, ekologicznym i innymi MS „Kapitan Poinc”. Szkolenie z zakresu ITR jest jednym z wielu, które w ramach specjalności obrona narodowa realizują studenci Włodkowica, mające na celu wieloaspektowe przygotowanie do powszechnej obrony obywatelskiej.