Społeczeństwo Informacyjne – rusza nabór na nowy i ciekawy kierunek studiów na UMCS

Czy umysł humanistyczny może być dobrym specjalistą w naukach ścisłych i odwrotnie? Okazuje się, że nie tylko może, ale również powinien, czego przykładem jest specjalistyczne wykorzystanie technologii informatycznej, która dopiero w połączeniu z zachowaniem odpowiedniego poziomu kondycji społecznej i kulturowej przynosi wymierne efekty. Nowo otwarte drzwi i jeszcze więcej możliwości, czyli jeden z pierwszych w Polsce – kierunek studiów Społeczeństwo Informacyjne został właśnie zainicjowany na UMCS w Lublinie.

Twórcy kierunku skoncentrowali się potrzebach współczesnego rynku, na którym rządzą nowoczesne technologie. Czy można jednak z nich efektywnie korzystać, kiedy nie posiada się wiedzy na temat komunikacji społecznej, procesów politycznych i społecznych, dynamiki rozwoju ludzkości, a także globalizacji oraz stosunków międzynarodowych?

Internetowa rejestracja kandydatów już się rozpoczęła i potrwa do 10 lipca. Od października 2016 roku studenci będą mogli skorzystać z możliwości kształcenia na kierunku społeczeństwo informacyjne i przekonać się, że „niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” (Maria Skłodowska-Curie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + 4 =