Studia w Kolumbii? To możliwe

f1258f7fa441853d95222e29aad7f329

Kryminalistyka, biomatematyka czy elektrotechnika – to jedne z kierunków studiów, które czekają na Polaków zainteresowanych nauką w Kolumbii. Oferta skierowana jest do studentów i doktorantów.

Kolumbijski Instytut Kredytów Edukacyjnych i Studiów Technicznych za Granicą (ICETEX) otworzył nabór na stypendia ufundowane przez rząd Kolumbii. Przed studentami z zagranicy, którzy zdecydują się uczestniczyć w programie, otworzy się szeroki wachlarz dyscyplin naukowych.

Wśród dostępnych kierunków znalazły się m.in. tym biotechnologia, elektrotechnika, finanse publiczne czy kryminalistyka. Co ważn

e, zajęcia na prawie wszystkich kierunkach, prowadzone są w języku hiszpańskim, co daje doskonałą okazją do szlifowania swoich umiejętności językowych.

Kolumbijski program obejmuje miesięczne stypendium, polisę ubezpieczeniową, koszty czesnego na uczelniach biorących udział w programie oraz wydatki związane z rozpoczęciem edukacji, m.in. zakup wymaganych książek i przyborów. Kandydaci muszą udokumentować dobrą znajomość języka hiszpańskiego. Stypendium nie obejmuje biletu lotniczego. Termin składania wniosków upływa 10 czerwca 2016 r.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.