Program Rozwoju Kompetencji: studenci łatwiej odnajdą się na rynku pracy

268ecc1c521e7d0b9745d2123c933d62

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugą edycję konkursu Program Rozwoju Kompetencji. Na projekty mające wspierać kompetencje zawodowe, interpersonalne, analityczne oraz w zakresie przedsiębiorczości studentów NCBR planuje przeznaczyć 250 mln zł. 4 maja ruszył nabór wniosków.

Nabór wniosków w nowej edycji Programu Rozwoju Kompetencji rozpoczął się 4 maja i potrwa do 7 czerwca 2016.

Celem konkursu jest wyłonienie projektów podnoszących kompetencje osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Uczelnie wyłonione w konkursie Program Rozwoju Kompetencji dostaną dofinansowanie na certyfikowane szkolenia i warsztaty, dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami, zadania praktyczne w formie projektowej, wizyty studyjne u pracodawców oraz staże.

Kolejny konkurs w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój nie tylko pomoże zasilić gospodarkę w grono absolwentów o praktycznych umiejętnościach, ale przede wszystkim utrwali dobrą współpracę uczelni oraz przedsiębiorców w zakresie kształcenia studentów na potrzeby rynku pracy

– mówi wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego dr Piotr Dardziński.

W sumie programem ma zostać objętych 12 500 studentów, a maksymalna wartość wsparcia jednego uczestnika w projekcie to 20 tys. zł. Beneficjenci będą szkolić swoich podopiecznych w m.in. w zakresie przedsiębiorczości, umiejętności zawodowych, komunikacyjnych, interpersonalnych, językowych, informatycznych oraz analitycznych. Działania w ramach projektu powinny dotyczyć studentów maksymalnie czterech ostatnich semestrów na studiach I lub II stopnia albo na jednolitych studiach magisterskich.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.