Pozytywny WF

Miło nam poinformować, że na mocy uchwały nr 174/2016 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dn. 28 kwietnia 2016 r. kierunek studiów Wychowanie fizyczne prowadzony w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym otrzymał pozytywną ocenę.

Akredytacja została przyznana na okres 6 lat (maksymalny). Tym samym Wydział spełnia wymagania kadrowe, programowe, w tym dotyczące osiąganych efektów kształcenia oraz organizacyjne. Poziom prowadzonego kształcenia odpowiada przyjętym kryteriom jakościowym.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją, działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia

jakości kształcenia. Podstawowymi celami działań Komisji są dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy oraz do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich.

Źródło: www.pka.edu.pl.