Przyszli prawnicy pomagają pro bono

Już od dwóch lat przy Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS działa Studencka Poradnia Prawna. Adepci zawodu pod nadzorem opiekunów – doktorów nauk prawnych, adwokatów i radców prawnych rozwiązują wątpliwości dotyczące między innymi spraw rodzinnych, spadkowych czy pracowniczych. Pomagają nieodpłatnie osobom, których sytuacja majątkowa nie pozwala na korzystanie z usług adwokata lub radcy prawnego. Od semestru letniego roku akademickiego 2016/2017 zostały uruchomione nowe terminy dyżurów.

Dyżury Studenckiej Poradni Prawnej podzielone są na sekcje: prawa cywilnego oraz prawa pracy. Klienci mogą zasięgnąć porady w sprawach bankowych, rodzinnych, opiekuńczych, spadkowych, dotyczących umów oraz upadłości konsumenckiej i skonsultować na przykład sprawy dotyczące alimentów, testamentu, przyjęcia bądź odrzucenia spadku czy poręczeń majątkowych lub pożyczek. Studenci zajmują się też wszelkimi zagadnieniami związanymi z prawem pracy.

Rozwiązują problemy z zakresu m

iędzy innymi: nawiązania lub rozwiązania umowy o pracę, urlopów wypoczynkowych, wypadków w miejscu pracy oraz chorób zawodowych, a także doradzają w kwestii praw pracowniczych rodziców. W Studenckiej Poradni Prawnej można również uzyskać poradę odnośnie nabycia praw rzeczowych (własności i posiadania) czy tematów powiązanych ze spadkiem, rodziną, alimentami oraz najmem mieszkania.

Więcej informacji: www.centrumprasowe.swps.pl.