Uczelnia Łazarskiego otrzymała zgodę na prowadzenie kierunku lekarskiego

a-14587328176855

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 16 marca 2016 roku Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego otrzymał zgodę na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku lekarskim.

16 marca br. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydał zgodę na prowadzenie kierunku, co oznacza, że Uczelnia spełniła rygorystyczne wymagania dotyczące zarówno programu nauczania, jak i zapewnienia odpowiedniego zaplecza dydaktycznego i klinicznego.  Wniosek Uczelni Łazarskiego o uruchomienie kierunku lekarskiego już 2 lipca 2015 roku otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Partnerem strategicznym Uczelni w prowadzeniu kierunku lekarskiego jest Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie, w którym będzie odbywać się większość zajęć. Jest to jedna z najlepszych placówek w regionie. Posiada akredytację Centrum Monitorowania Jakości, a także m. in. Nagrodę Innowacyjny Szpital, Nagrodę Autorytet w dziedzinie Chirurgii Victoria, wyróżnienie w konkursie Teraz Polska. Szpital MSW jest ceniony przede wszystkim za innowacyjne zabiegi kardiochirurgiczne, endoskopowe, przeznac

zyniowe, mikrochirurgię oraz przeszczepy trzustki.

Kadra dydaktyczna kierunku lekarskiego będzie składała się z doświadczonych pracowników nauki z wieloletnim stażem, specjalistów w danych dziedzinach. Studia lekarskie będą prowadzone w języku polskim. Na razie Uczelnia jest w trakcie ustalania z Ministerstwem Zdrowia, ilu kandydatów będzie mogła przyjąć. Kierunek zostanie uruchomiony w roku akademickim 2017/2018. Rekrutacja na kierunek lekarski Uczelni Łazarskiego zostanie otwarta wiosną 2017 roku. Opłaty za studia nie będą odbiegać od standardów rynkowych.

Więcej infomracji: www.lazarski.pl.