„Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni absolwenci UKW”

2 899 722,70 złotych otrzymał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na realizację projektu Wykwalifikowani, aktywni, komunikatywni absolwenci UKW. Celem projektu jest wzrost kompetencji niezbędnych na rynku pracy u 360 studentów UKW z kierunków technicznych i pedagogicznych ostatnich semestrów I i II stopnia. Projekt będzie trwał 3 lata.

Projekt przewiduje podnoszenie kompetencji komunikacyjnych, informatycznych, analitycznych, zawodowych oraz tych z zakresu przedsiębiorczości, zdiagnozowanych przez pracodawców jako najbardziej pożądane od kandydatów do pracy. Główne zadania w projekcie to certyfikowane szkolenia i warsztaty kształcące kompetencje, dodatkowe zadania praktyczne w zespołach projektowych, współpraca studentów z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Ważnym elementem projektu jest interdyscyplinarność i praktyczna współpraca 2 kierunków. Tworzone będą zespoły projektowe składające się ze studentów kierunków technicznych i pedagogicznych, które wspólnie opracują projekt/narzędzie, w odpowiedzi na potrzeby pracodawców, co przybliży studentom realia współczesnego rynku pracy.

Więcej informacji: www.ukw.edu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + eleven =