„Najlepsze z najlepszych” projekty z Politechniki Łódzkiej

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki pierwszej edycji konkursu „Najlepsi z najlepszych!”. Aż pięć projektów z Politechniki Łódzkiej znalazło się na liście 42 najlepszych wyłonionych przez jury.

Nasi studenci będą budowali ekologiczne pojazdy, pojazdy napędzane chemiczną reakcją, roboty i małe turbiny wiatrowe. Przyznane środki – w kilku przypadkach w kwocie zbliżonej do maksymalnego dofinansowania 400 tys. zł – pomogą stanąć do rywalizacji w konkursach na arenie międzynarodowej. W sumie zespołom z Politechniki Łódzkiej przyznano ponad 1,4 mln złotych.

Konkurs „Najlepsi z najlepszych!” finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza – Edukacja – Rozwój i jest kontynuacją programu MNiSW „Generacja Przyszłości”. Na liście projektów przeznaczonych do dofinansowania opublikowanej przez MNiSW są 42 projekty z 8 politechnik, 5 uniwersytetów i 6 uczelni medycznych.

Informacja o konkursie oraz lista nagrodzonych projektów na stronie www.nauka.gov.pl.