Kwitnie handel pracami licencjackimi! Kto kupuje, kto pisze sam?

Gotowe prace licencjackieW Internecie bez większego problemu można znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży prac licencjackich. Dlaczego proceder nadal kwitnie?

Studenci kupują prace dyplomowe! Wraz ze zwiększeniem liczby studentów w Polsce, wartość dyplomu uległa dewaluacji. Niestety, masowość studiów wyższych doprowadziła do sytuacji, kiedy wiele osób decyduje się na studiowanie tylko „dla papierka”.

Dla studenta, który nie jest w najmniejszym stopniu zainteresowany studiowanym kierunkiem, pisanie pracy dyplomowej jest tylko utrudnieniem. W takim przypadku zakup pracy dyplomowej wydaje się rozsądnym wyjściem. Cena pracy licencjackiej nie jest wygórowana – można ją nabyć już za tysiąc złotych, a już za kilkaset złotych można kupić „wzorcowe” prace, udostępnione przez autorów. Zakup pracy jest opłacalny również dla pracujących studentów, którzy nie mają czasu na pisanie pracy dyplomowej.

Kto sprzedaje prace?

Pisaniem prac dyplomowych zajmują się, z jednej strony zdolni studenci dorabiający sobie do stypendium, ale czasem również nauczyciele czy doktoranci, a z drugiej wyspecjalizowane firmy, które z handlowania pracami dyplomowymi uczyniły sposób na biznes. Oczywiście, im wyżej wykształcony i bardziej wyspecjalizowany jest „wykonawca”, tym cena pracy będzie wyższa. Sprawny autor może w ten sposób bez większego wysiłku zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Samodzielne pisanie się opłaca

Procederowi kupowania prac dyplomowych przeciwdziałać ma system antyplagiatowy, wykorzystywany przez polskie uczelnie. Na forach internetowych znaleźć można wiele sposobów na ominięcie systemu, jednak ich skuteczność jest wątpliwa. Stuprocentową pewność uniknięcia plagiatu można mieć tylko w przypadku samodzielnego napisania pracy, chociaż „wykonawcy” prześcigają się w zapewnieniach o jakości przygotowywanych prac. Mniej stresu na obronie oraz dogłębne zapoznanie się z tematyką pracy dyplomowej to dodatkowe plusy wynikające z samodzielnego pisania.

Jedna myśl nt. „Kwitnie handel pracami licencjackimi! Kto kupuje, kto pisze sam?