Studia bez matury

Studia bez maturyMaturę zdało nieco ponad 70 procent tegorocznych maturzystów. To bezpośrednia przyczyna spadku zainteresowania studiami wyższymi.

Okazuje się, że nie dla wszystkich uniwersytetów jest to szczególny problem. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ściąga na studia kandydatów bez matury. Jak to możliwe? I czy w ogóle?

Oczywiście studia bez matury są niemożliwe. Matura stanowi przepustkę na studia pierwszego stopnia: licencjackie i inżynierskie. UKW postanowił zainteresować studiami wszystkich tych, którym noga w tym roku się powinęła.

Harmonogram rejestracji i rekrutacji kandydatów na studia został przygotowany tak by dać szansę tym, którzy jeszcze w sierpniu pon

ownie staną przed komisjami egzaminacyjnymi. Szczęśliwcy, którzy poprawią wynik maturalny jeszcze w październiku będą mogli zapisać się na darmowe (stacjonarne studia) w UKW.

Zatem maturzyści! Do poprawek! Studia w roku akademickim macie szanse nadal rozpocząć, tyle że tych którzy są spoza Bydgoszczy czeka przeprowadzka.

Jakie macie szanse?

Egzamin poprawkowy zaplanowano na 26 sierpnia. Wyniki egzaminu zostaną podane do wiadomości 12 września.

Powodzenia!

Poznaj uczelnię: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego