Nowości edukacyjne w Uniwersytecie Zielonogórskim

Prawo i psychologia to nowa oferta edukacyjna Uniwersytetu Zielonogórskiego na rok akademicki 2014/2015.

To nie jedyne nowości jakie dla swoich studentów przygotowały władze uniwersytetu. Nowy rok akademicki to aż 10 nowych kierunków studiów: 8 kierunków licencjackich i 2 kierunki studiów magisterskich pięcioletnich.

Zmniejszająca się liczba chętnych na studia to nie tylko bolączka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prognozy dotyczące liczby studentów w najbliższych latach spędzają sen z powiek większości uczelni w Polsce. Między innymi od liczby studentów zależy dotacja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mniej studentów oznacza mniej pieniędzy dla uczelni. Szczególnie dotkliwy niż demograficzny da się we znaki uczelniom prywatnym, które pozbawione są dotacji z resortu.

Uniwersytet Zielonogórski niż demograficzny już odczuł. Kończący się rok akademicki to 20% spadek liczby studentów. Mimo to w ofercie uczelni pojawiły się nowe kierunki. Wśród nich: prawo, psychologia, dziennikarstwo, administracja, architektura krajobrazu, komunikacja biznesowa w języku rosyjskim i kilka innych. To aż 10 kierunków studiów, 2 oferowane jako studia magisterskie jednolity i 8 kierunków studiów licencjackich.

Decyzję o powołaniu nowych kierunków senat UZ przyjął w środę, 29 stycznia 2014 r.

Nowe studia licencjackie

• administracja oferowane przez Wy
    dział Prawa i Administracji w trybie stacjonarnym,
  • architektura krajobrazu oferowane przez Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym,