Zarządzanie lotnictwem

Rzeszowska uczelnia uruchomiła kolejną edycję studiów pierwszego stopnia: zarządzanie lotnictwem – Aviation Management. Studia oferowane są w języku angielskim

30 października odbyła się uroczysta graduacja pierwszego rocznika studiów Aviation Management, prowadzonych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od 3 lat. Uroczystość uświetnił wykład dyrektora Lufthansy, która jest patronem anglojęzycznych studiów z zarządzania lotnictwem.
Studia dostępne są w uczelni od trzech lat. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z 4 w Europie prowadzi unikatowe anglojęzyczne studia Aviation Management (zarzadzanie lotnictwem).

To studia ekonomiczne z dedykowaną ścieżką kształcenia. Studia uruchomiono w oparciu o rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów w branży lotniczej.
Uczelnia przyjęła wówczas 60 studentów m.in. z Polski, Ukrainy, Rumunii, Nigerii, zgodnie z założeniami projektu na „Do kariery na skrzydłach”, który przewidywał otwarcie takiej specjalności. Dzięki unijnemu wsparciu pierwszy rocznik studiował całkowicie za darmo – przypomina Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Studia wpierają partnerzy biznesowi z całego świat, którzy wspólnie z uczelnią przygotowali programy nauczania oraz miejsca na praktyki studenckie. Patronat nad Aviation Management objęła Lufthansa, zapewniając studentom zajęcia prowadzone przez wyspecjalizowanych praktyków a także interesujące staże w swojej sieci.

Studenci kierunki Aviation Management mogą skorzystać z profesj

onalnych szkoleń z oprogramowania do obsługi lotnisk, zwieńczone prestiżowym międzynarodowym certyfikatem, jakim pochwalić się może jedynie około 1000 specjalistów na całym świecie. Szkolenie poprowadził twórca pierwszej wersji narzędzia do symulacji procesów zachodzących na lotniskach, znakomity ekspert z branży lotniczej – Kamal Romider Singh, znany międzynarodowy konsultant z zakresu planowania i rozwoju lotnisk, prezes kanadyjskiej firmy Aviation Research Corporation. Uczelnia zakupiła to oprogramowanie i korzystają z niego kolejne roczniki, które studiują zarządzanie lotnictwem w WSIiZ.

Poznaj uczelnię: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie