Nowe i ciekawe kierunki studiów licencjackich

Przyszłościowe, ciekawe, nowe kierunki studiów licencjackich

Wielkimi krokami zbliża się rekrutacja na studia, wcześniej największy egzamin dojrzałości, po którym pozostaje już tylko wybrać kierunek nauki na studiach wyższych. Wybór jest ogromny, jak Polska długa i szeroka, oferty uczelni uzupełniają nowe i ciekawe kierunki studiów licencjackich.

Który kierunek studiów licencjackich wybrać?

Każdy z maturzystów zacznie naukę właśnie od studiów I stopnia. Studia licencjackie  to dopiero początek przygody z kształceniem i doskonaleniem umiejętności zawodowych. Ale który kierunek studiów licencjackich wybrać skoro w Polsce działa ponad 400 uczelni, a każda z nich oferuje np. 7 kierunków. 2800 ofert, jest z czego wybierać, lecz gdzie jest przyszłość?

Studia licencjackie – kierunki pod lupą

Tym razem pod lupę bierzemy kilka wiodących uczelni w Polsce. I tak do naszego przeglądu trafiają: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej – nowe kierunki studiów licencjackich

W tym roku dla przyszłych maturzystów WSB w Dąbrowie Górniczej przygotowała kilka nowości. Nie są to nowości na skalę kraju, ale w tym regionie są to kierunki studiów licencjackich wyjątkowo atrakcyjne.

 1. Bezpieczeństwo narodowe – oferowane jako studia licencjackie, I stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, trwają 6 semestrów, czyli równe 3 lata. W ramach kierunku studiów licencjackich można zrealizować następujące specjalizacje: bezpieczeństwo i edukacja w ochronie przeciwpożarowej, wojsko i siły specjalne w bezpieczeństwie państwa, organizacja i funkcjonowanie służb publicznych.
 2. Filologia hiszpańska – to nowość na najbliższy semestr, rzadki kierunek studiów licencjackich, od niedawna dostępny również w WSB w Dąbrowie Górniczej. Filologia hiszpańska to studia licencjackie, I stopnia podobnie jak bezpieczeństwo realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym w toku 6 semestrów, trwają 3 lata. Filologię hiszpańską można studiować w ramach specjalizacji: tłumaczeniowa oraz hiszpański język biznesu.
 3. Fizjoterapia, to kolejna nowość w ofercie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Fizjoterapia oferowana jest jako studia licencjackie I stopnia również w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu – kierunki studiów licencjackich
 1. Grafika – studia licencjackie, kierunek grafika to nieograniczone możliwości obcowania ze sztuką. Studia licencjackie grafika w WSNHiD w Poznaniu to okazja do uzyskania kompetencji i wiedzy pod opieką najlepszych mistrzów. Kierunek grafika dostępny jest od nowego roku akademickiego, trwa 6 semestrów – 3 lata.
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 1. Architektura wnętrz – to ciekawe studia architektoniczne, które trwają 4 lata, 8 semestrów. Oferowane są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia to doskonały sposób na zdobycie wartościowego wykształcenia. To również niepowtarzalna okazja do kontaktu z wybitnymi specjalistami, wykładowcami. Zajęcia na kierunku architektura wnętrz prowadzą  wybitni dydaktycy i specjaliści z tego zakresu, laureaci wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, prezentujący swoje prace na licznych wystawach w kraju i za granicą, dostarczający studentom najwyższej jakości wiedzę i umiejętności praktyczne.
Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie – kierunki studiów licencjackich
 1. Na rok akademicki 2012/2013 nie ma nowości w kierunkach i specjalizacjach. W regularnej ofercie edukacyjnej dostępne są niezmiennie: psychologia, pedagogika, praca socjalna i socjologia. Kierunki na studiach licencjackich w ASP realizowane są w ramach programu studiów 3 letnich – 6 semestrów.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – nowy kierunek, studia licencjackie
 1. Nowością na najbliższy rok akademicki jest kierunek prawno-ekonomiczny. To kierunek studiów licencjackich, który czeka obecnie na wydanie zgody przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kierunek został zaplanowany na 6 miesięcy intensywnej nauki. Realizowany będzie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Kierunek prawno-ekonomiczny realizowany będzie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu – studia licencjackie, nowe kierunki

To największa oferta nowości na najbliższy rok akademicki. Kilka bardzo ciekawych i niespotykanych kierunków zostało przygotowanych dla tegorocznych maturzystów. Nowe kierunki studiów licencjackich w UAM:

 1. Filologia polska, jako obca to studia stacjonarne, studia licencjackie pierwszego stopnia prowadzone na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Słubicach,
 2. Fizyka medyczna to również studia stacjonarne – licencjackie pierwszego stopnia prowadzone na Wydziale Fizyki,
 3. Geoinformacja to studia inżynierskie, I stopnia realizowane w trybie stacjonarnym na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych,
 4. Gospodarka wodna – studia licencjackie w trybie stacjonarnym oferowane przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Pile UAM,
 5. Reżyseria dźwięku – studia licencjackie stacjonarne I stopnia na Wydziale Fizyki,
 6. Technologie komputerowe – studia inżynierski na Wydziale Fizyki.
Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu – nowe kierunki studiów licencjackich
 1. Przeglądając stronę internetową uczelni nie natrafiliśmy na nowości w ofercie studiów licencjackich. Nadal w ofercie studiów licencjackich I stopnia uczelni znajdują się: kosmetologia,  dietetyka i filologia angielska.
Szkoła Wyższe Psychologii Społecznej w Warszawie – nowe kierunki licencjackie

Na szczególną uwagę zasługuje oferta studiów językowych: anglistyka, filologia norweska, filologia szwedzka, iberystyka, italianistyka. To kierunki studiów licencjackich I stopnia. Trwają 6 miesięcy – 3 lata. Realizowane są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Informacje przygotowane zostały na podstawie ofert edukacyjnych zawartych na stronach uczelni: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.

Dowiedz się więcej o kierunkach i studiach licencjackich, sprawdź aktualności w temacie studia licencjackie kierunki