Studia licencjackie w SGH, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Studia licencjackie w SGH to marzenie niejednego maturzysty. Już na początku lutego tegoroczni maturzyści wybiorą przedmioty, które zaważą o przyszłych studiach

Wskazanie przedmiotów maturalnych ma ogromne przełożenie na wybór przyszłej uczelni i studiów I stopnia. Okazuje się bowiem, że każda uczelni państwowa wymaga konkretnych przedmiotów i wyników egzaminu maturalnego w każdym z oferowanych kierunków.

Studia licencjackie SGH, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

SGH, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Na tle większości polskich uczelni SGH – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wyróżnia się dość charakterystycznym sposobem prowadzenia studiów licencjackich. Studia licencjackie w SGH w Warszawie trwają trzy lata, jak w każdej uczelni, jednak pierwszy rok odgrywa największą rolę.

Każdy z kandydatów na studia w SGH musi wiedzieć, że decydując się na rozpoczęcie nauki w tej warszawskiej uczelni pierwszy rok studiów będzie studiował “wszystko i nic”, a dokładnie program dla studentów I roku. Po pierwszym roku studiów I stopnia w SGH każdy student wybiera kierunek studiów I stopnia. Zatem od drugiego roku studiuje wybrane przez siebie przedmioty w ra

mach kierunku.

Kierunki studiów licencjackich w SGH:

• ekonomia
  • europeistyka
  • gospodarka przestrzenna
  • międzynarodowe stosunki gospodarcze
  • polityka społeczna
  • finanse i rachunkowość
  • stosunki międzynarodowe
  • zarządzanie
  • metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne

To niespotykane w polskich uczelniach rozwiązanie ma dużą zaletę. Pozwala bliżej poznać problematykę wielu przedmiotów i dokonać najlepszego wyboru.

Poznaj uczelnię: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, SGH