Studia licencjackie – ile trwają studia licencjackie?

Studia licencjackie, studia I stopnia to studia wyższe zawodowe, na które przyjmowani są kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości. Stanowią pierwszy etap studiów wyższych w Polsce.

Kończą się uzys

kaniem tytułu zawodowego licencjata. Studia licencjackie umożliwiają uzyskanie wiedzy i umiejętności w określonym zakresie kształcenia, i przygotowują do pracy w konkretnym zawodzie.

Licencjackie

Ile trwają studia licencjackie, czym są?

Prowadzone są w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (sobotnio-niedzielne, wieczorowe, popołudniowe). Różne formy kształcenia służą dostosowaniu procesu nauczania do potrzeb potencjalnych studentów, np. studia na odległość są tworzone głównie z myślą o osobach pracujących. Studia licencjackie stacjonarne przeznaczone są dla wszystkich, którzy nie planują podjęcia pełnoetatowej pracy podczas studiów. Ukończenie studiów licencjackich I stopnia daje wykształcenie wyższe zawodowe i umożliwia kontynuację nauki na studiach magisterskich, II stopnia. Jest też przepustką do podjęcia edukacji na studiach podyplomowych, których atutem jest praktyczna wiedza przekazywana słuchaczom.