Studia licencjackie – ile trwają studia licencjackie?

Studia licencjackie, studia I stopnia to studia wyższe zawodowe, na które przyjmowani są kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości. Stanowią pierwszy etap studiów wyższych w Polsce.

Kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata. Studia licencjackie umożliwiają uzyskanie wiedzy i umiejętności w określonym zakresie kształcenia, i przygotowują do pracy w konkretnym zawodzie.

Licencjackie
Licencjackie

Ile trwają studia licencjackie, czym są?

Prowadzone są w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (sobotnio-niedzielne, wieczorowe, popołudniowe). Różne formy kształcenia służą dostosowaniu procesu nauczania do potrzeb potencjalnych studentów, np. studia na odległość są tworzone głównie z myślą o osobach pracujących. Studia licencjackie stacjonarne przeznaczone są dla wszystkich, którzy nie planują podjęcia pełnoetatowej pracy podczas studiów. Ukończenie studiów licencjackich I stopnia daje wykształcenie wyższe zawodowe i umożliwia kontynuację nauki na studiach magisterskich, II stopnia. Jest też przepustką do podjęcia edukacji na studiach podyplomowych, których atutem jest praktyczna wiedza przekazywana słuchaczom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 2 =